Home » Straipsniai » Kaip pasiruošti parodai “Studijos 2020”?

Kaip pasiruošti parodai “Studijos 2020”?


Konsultuodami moksleivius studijų parodoje, pastebėjome, kad nemaža dalis moksleivių atvykę į parodą pasimeta ir čia praleistas laikas ne visada būna toks efektyvus, koks galėtų būti. Tad, artėjant Vasario 6-ai dienai, keletas rekomendacijų, kaip pasiruošti parodai iš anksto.

1. Pirmiausia ir svarbiausia – planas. Parodos metu vyks ne tik aukštųjų ir profesinių mokyklų mugė, bet ir įvairūs renginiai, karjeros konsultacijos, dalyvauja skirtingos organizacijos, verslo įmonės. Todėl verta prieš vykstant į parodą peržiūrėti programą, kurią gali rasti čia. Išsirink, į kuriuos renginius norėsi nueiti, kuriuos stendus norėsi aplankyti pirmiausia, kol dar būsi kupinas jėgų. Pirmą vizito dalį skirk tam, kas tau aktualiausia.

2. Jei dar nežinai, ko nori arba nesi tikras dėl savo sprendimo, pradėk nuo karjeros konsultacijų. Taip pat, pasinaudok galimybe atlikti profesinius testus. Patyrę specialistai tau padės nusimatyti kryptį, kad parodos metu galėtum susirinkti sau reikiamą informaciją.

3. Dar prieš vykdamas į parodą, susirašyk klausimus apie studijas, studijų programas, egzaminus, savanorystės ir praktikos galimybes – viską, kas Tau rūpi. Taip nepamirši svarbiausių klausimų ir bus drąsiau užkalbinti stenduose esančius atstovus.

4. Pasidomėk skirtingomis alternatyvomis. Jei jau esi nusprendęs studijuoti, pasidomėk galimybėmis ir Lietuvoje, ir užsienyje, nepriklausomai nuo to, ką esi šiai dienai nusprendęs. Pasikalbėk ir su universitetų, ir kolegijų, ir profesinių mokyklų atstovais. Pakalbink bent po vieną skirtingų sričių atstovą, taip susidarysi platesnį vaizdą, kartais kalbantis ir svarstant skirtingus variantus, atsiranda naujų minčių.

5. Jei tyliai sau galvoji apie „Gap year“ po mokyklos baigimo, išsirink bent kelias jaunimo organizacijas, pasidomėk savanorystės galimybėmis, pakalbink ir jų atstovus. Studijos dar ne viskas, naudinga plėsti pažinčių ratą, be to, išbandydamas save skirtingose veiklose, geriau pažinsi save.

6. Parodoje dalyvaus ir verslo įstaigų atstovai, tikrai verta pakalbinti juos. Galėsi susidaryti vaizdą, kaip atrodo darbo rinka, ko ieško organizacijos, tiesiog, užduok tau rūpimus klausimus.

7. Drąsiai. Juk visi studijų dalyviai čia bus tam, kad padėtų tau, kad atsakytų į tavo klausimus ir padėtų tau sužinoti rūpimus dalykus. Tad drąsiai kalbink, pažindinkis, išbandyk aktyvacijas, konsultacijas, testus.

8. Rinkdamas informaciją apie studijų programas, pirmiausia sužinok, kokių dalykų mokoma studijų programose, kurios tave domina. Kokius darbus reikia ruošti, kokius egzaminus laikyti. Svarbu ne tik galutinis rezultatas – diplomas, bet ir tai, kad studijų metai ir pats mokymosi procesas tau būtų įdomus! Paklausinėk, kokiose srityse dirba konkrečias studijas pabaigę studentai. Išsiaiškink ir studijų kainas, stojimo balus, galimas stipendijas bei mainų programų galimybes.

9. Žymėkis, rašykis, ką girdi. Grįžęs po studijų, galėsi pasiieškoti daugiau informacijos Tave dominančiais klausimais.

Taigi, pabaigai – namų darbus reikėtų pasidaryti ir prieš, ir po parodos. Iš anksto pasiruošti planą ir klausimus. O grįžęs po parodos, skirk šiek tiek laiko ir peržiūrėk informaciją, kurią susirinkai, kas paliko didžiausią įspūdį, apie kokius dalykus norisi sužinoti daugiau.
Nekelk sau lūkesčių jau po parodos žinoti, ką veiksi po mokyklos. Svarbiausia užduotis parodos metus, susirinkti kuo daugiau kokybiškos informacijos. Kokybiškos – tai tokios, kuri aktuali TAU, nusimatyti kryptį (ar kelias), kur link toliau eiti, kuo domėtis.

Sėkmės! Ir pasimatykime parodoje! Mus rasi 5 salėje, karjeros konsultacijų erdvėje PAŽINK SAVE!

Lietuvos karjeros specialistų asociacija