Home » Renginiai » Lietuvos karjeros specialistų asociacijos 2019-ieji

Lietuvos karjeros specialistų asociacijos 2019-ieji

Garsėjant šventiniam šurmuliui ir artėjant paskutinėms metų dienoms, LKSA užkulisiuose taip pat šiek tiek stabtelėjom ir skyrėm laiko pasidžiaugti tuo, kas nuveikta šiais metais. Ir tai įvardinta tik dalis mūsų veiklų. Jos, kaip ledkalnis – iškart nesimato, tačiau susidūrus – poveikis akivaizdus.


PARODOS.
Tradiciškai ir septinti metai iš eilės, garsiausias LKSA metų startas įvyksta vasario mėnesį Žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos“. LKSA karjeros specialistų desantas kvietė visus Lietuvos mokinius, studentus, tėvus, mokytojus ir kitus besiblaškančius geros valios žmones į karjeros konsultacijas!  Taip pat parodos metu LKSA  pranešimus, skirtingomis temomis skaitė Kęstutis Mikolajūnas, Daiva Šilienė, Dalia Gaidamavičiūtė ir Edita Mačiulskė.

Tradiciškai dalyvavome ir parodoje „Mokykla 2019“, surengta diskusija „Karjeros specialistas rašo laišką…kam ir kodėl?“. Kalbėta apie karjeros specialisto svarbą profesinio orientavimo procese, ką  ir kaip daryti, jog tas procesas būtų veiksmingas, naudingas ir tęstinis.

MEDIA. Mūsų kolegos nuolatos dalinasi savo žiniomis, įžvalgomis Radijo ir TV laidose, spaudoje.

LKSA SUSIRINKIMAS. Itin aktyvus buvo LKSA pavasaris. Kovo 30 d. vyko LKSA Visuotinis susirinkimas:  aptarti nuveikti darbai, įvyko rinkimai, dėliojome strategiją ir planus, turėjome vidinius mokymus. Svarbiausias tikslas, kurį sau išsikėlėm – karjeros paslaugų teikimo kokybė ir užtikrintumas.

BENDRADARBIAVIMAS. Nemažai laiko skyrėme ir bendradarbiavimui bei ryšių stiprinimui. Daiva Šilienė, Dalia Gaidamavičiūtė, Neringa Miniotienė dalyvavo diskusijoje su ŠMSM atstovais apie profesinio orientavimo turinį, kokybę, vardan tikros ir veikiančios karjeros paslaugų sistemos, karjeros specialistų, mokinių, tėvų, studentų. Juk patys nuolatos sakome, kad viskas įmanoma, tik reikia didelio noro ir užsispyrimo. Aibės susitikimų, naujų draugų ir partnerių puošia mūsų metų kraitį.

METODIKOS. Edukatoriai.lt paruošė Ugdymo karjerai gidą, į kurį sudėjo ir Editos Mačiulskės, Giedrės Valaitienės, kolegių Akvilės Bukinienės ir Ingridos Saunorienės žinias, patirtį ir metodus. Prisidėta ir prie naujos metodinės priemonės turinio karjeros specialistams, dirbantiems su  9-12 kl. mokiniais. Priemonę išleido Švietimo mainų paramos fondas su bendraminčiais. Šiuo metu kuriamos naujos autorinės mokymų programos, sisteminama turima informacija ir pritaikoma naujam laikmečiui.

KONFERENCIJOS. Lietuvos karjeros specialistų asociacijos nariai yra ne tik kvalifikuoti profesionalūs karjeros specialistai, konsultantai, savo sričių asai, bet ir klasių auklėtojai, kurie turi ką papasakoti ir kuo pasidalinti. Kovo 26 d. Kėdainiuose vykusioje klasės vadovų konferencijoje LKSA valdybos narė, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos ugdymo karjerai centro vadovė Giedrė Valaitienė pasidalino apie klasės “be kampų” ypatumus ir kasdienybę. Gegužės mėnesį įvyko Lietuvos karjeros specialistų asociacijos ir Švietimo mainų paramos fondo surengta patirčių pasidalinimo konferencija „Kaip su mokiniais kalbėti apie karjeros pasirinkimą?“

STOVYKLOS MOKSLEIVIAMS. Vasaros laikas buvo skirtas, žinoma, moksleivių vasaros stovykloms, kuriose LKSA nariai dalyvauja jau ne pirmus metus. Gabių ir talentingų vaikų vasaros stovykloje kalbėjome apie ateities profesijas ir reikalingas kompetencijas bei kūno kalbą. Asmeninės karjeros konsultacijos padėjo apsispręsti ir žinoti, kad viskas yra mokinių rankose. Vaikų poilsio stovyklos „Trimitas“ programoje „Laisvė rinktis“ pravesti du ugdymo karjerai užsiėmimai „Karjeros rinka. Į ką galiu investuoti jau šiandien?“. Taip pat dalyvavome ir stovykloje „Motyvatorius“ – laimingų mokslo metų kūrybinės dirbtuvės (Whatansu). Čia su 8-12 kl. mokiniais kalbėjome apie šiandieninę karjerą ir kaip be streso pasiruošti ateičiai. Dar viena stovykla arba mokinių profesinio orientavimo projektas kuriame dalyvavome – “Būsiu lyderis/lyderė!”, skirta 11-15 metų mokiniams.

Liepos mėnesį vyko UAB “Jostra” įgyvendinto projekto, kuriame bendradarbiavo ir LKSA. organizuota stovykla Ukrainos moksleiviams. Stovyklos metu su Ukrainos mokiniais buvo išbandomi karjeros ugdymo metodai, kurie sėkmingai prigijo Lietuvoje. Mokiniams buvo vedami karjeros užsiėmimai, padedantys geriau pažinti save, vyko paskaitos apie motyvaciją, nuostatų formavimą, vaikai su ekspertais mokėsi kurti  „startupus“,  mokėsi sukurti naujus produktus, įvertinant rinkos poreikius. Mokiniai dar lankėsi profesinėse mokyklose bei universitetuose.

RENGINIAI MOKYKLŲ BENDRUOMENĖMS. Bendruomenės stiprinimo renginys “REstartuojam ir važiuojam!”, inicijuotas Editos Mačiulskės,  Klaipėdos licėjaus Ugdymo karjerai skyriaus vadovės.

Rugsėjo mėnesį Kaune įvyko Moksleivių praktikos forumas. LKSA karjeros konsultantės teikė asmenines karjeros konsultacijas, asociacijos vadovė Daiva Šilienė panelinėje diskusijoje „Ateities profesija: kaip pasirinkti?“ dalinosi patarimais bei mintimis. Spalio mėnesį Ukmergės „Šilo“ progimnazijoje apie karjerą ir stereotipus linksmai diskutuota su Ispanijos, Prancūzijos, Portugalijos, Italijos ir Ukmergės mokiniais. Laurynas Pečkaitis pravedė praktinį užsiėmimą.

Dar vienas renginys, kuriuo džiaugiamės ir didžiuojamės ypatingai, lapkričio mėnesį vykusi Nacionalinė karjeros savaitė. Šiais metais prie mūsų jungėsi ir patys mažiausi mūsų draugai – darželiai, kuo labai džiaugiamės. Suspėta aplankyti 25 Lietuvos mokyklas ir pravesti pamokas tema “Ką noriu veikti?“.

Gruodžio mėnesį Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos septintokai jaukinosi keturias karjeros kompetencijas, pagal LKSA narių paruoštą kompetencijų ugdymo modulį “4KK“. Keturios pamokos buvo skirtos pažinčiai su kiekviena kompetencija, o netradicinę dieną užbaigė bendras renginys aktų salėje.

Pagrindinė mūsų stiprybė yra karjeros konsultantai, kuriuos vienija noras prisidėti prie šviesesnės Lietuvos ateities. Tai žmonės, skirtingų sričių profesionalai, kurie dalinasi savo laiku, pastangomis, žiniomis ir įkvėpimu su visais, kam to reikia, ir su tais, kurie dar nežino, kad jiems to reikia. Su ramybe ir pasididžiavimu širdyse verčiame šį lapą ir su smalsumu laukiame kitų metų!